بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

26 Eylül 2010 Pazar

SODALI LİMONATA TARİFİ

 
Yüceler Yücesi Rabbimin Adıyla…
Bizler mü’minler olarak yapıp ettiğimiz,yeyip içtiğimiz herşeyin de hesabının olduğunu,yediğimiz içtiğimiz şeylerde haram olursa vebale
gireceğimizin de bilincindeyiz elhamdulillah.
       İşte bu bilinç helal ve temiz yiyecek ve içecek arayışına bizleri sevkediyor,gazozlarda ki alkol şüphesinden dolayı artık onları da almıyoruz
ve içmiyoruz,onun yerine evde limonata veya sodalı limonata,vişne suyu gibi meyveli içecekler tüketiyoruz.
MALZEMELER 
*2 Adet limon *1 tatlı kaşığı tepeli limon tuzu, *2 su bardağı tepeli şeker, *1 dal taze nane, *2 şişe maden suyu, *2 lt. su.
  YAPILIŞI: 
 Limonların suyu sıkılır.Geniş bir kaba aktarılır. Üzerine şeker, limon tuzu,taze nane,sıkılmış bir limonun kabuğu ve 1 bardak su konulur.
Hepsi birbiriyle el yardımıyla ovularak karıştırılır. Suyu ilave edilir.Şeker ve limon tuzu eriyinceye kadar karıştırılır. Tülbentten geçirilerek süzülür. İçine iki şişe maden suyu ilave edilir.Ağzı kapalı olarak saklanır.İçine ilave ettiğim maden suyu ile gazozu aratmıyor,çocuklar keyifle içiyorlar,maden suyunu ilave edip etmemek,miktarını azaltmak veya çoğaltmak sizin  tercihiniz,olmasa da olur
 Soğuk olarak servis yapılır.
NOT: Sıktığınız limonlarınızı atmayın,bulaşık makinanızın kaşıklık gözüne koyacağınız iki yarım limon,bulaşıklarınız yıkandıktan sonra makinanızı açtığınızda mis gibi limon kokusu verecektir.Kalan parçaları da dolapta poşet içinde saklayın,bir daha ki yıkamada kullanın.  
Limon kabukları bu şekilde buzdolabında 4-5 gün özelliğini kaybetmeden durabilir.Daha uzun süre kalacaksa,hemen kullanamıyacaksanız,buzdolabı poşetinde buzlukta saklayın,ihtiyacınız oldukça,bir kaç adet çıkarıp,makinanıza yerleştirip  kullanın.

 
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur