بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

8 Ekim 2010 Cuma

ŞİFALI BİTKİLER


Ihlamur :
 Ihlamur çiçeği yatıştırıcı, idrar verici, göğüs yumuşatıcı ve balgam söktürücü,terlemeyi gidericidir.Ihlamur çiçeğinin yatıştırıcı bir özelliği vardır.Çay olarak gerginlik durumlarından kaynaklanan mide bağırsak sistemi huzursuzluklarında kullanılır.
Tarçın :
Gaz söktürücü ve antiseptik özelliği vardır.Soğuk algınlığı ve gripte kullanılan preperatların içeriğinde yer alır.
Karabiber :
Mideyi ısıtır. iştah açar,ateş düşürücüdür. Hazmı kolaylaştırır. Mide ve barsaklardaki mikropları öldürür. Enerji verir. 
Zencefil:
İştah açıcıdır,Antiseptik özelliği kanın temiz kalmasını sağlar,Mideyi düzenler,Mide bulantılarını giderir,Mide ağrılarında ve hazımsızlıkta iyi bir seçimdir,Bağırsaklarda biriken ve atılamayan gazların kolaylıkla atılmasını sağlar(colic),Solunum yollarını açar,kanın yapısını daha akışkan hale getirir(ki bu kalbin daha rahat çalışmaı demektir)Vücutta sıcaklık ve terleme meydana getirir.Zencefil gerçekten iyi bir anti oksidandır(oksitleri temizler dışarıya atılmasına yardımcı olur)Kalp ritminin düzene girmesini sağlar,özellikle romatizmal rahatsızlıklarda bin yıllardır kullanılmaktadır.Baş ağrılarını giderici özelliği vardır,Uykuyu rahatlatır,Kandaki kollesterolu diğer bir çok bitkiye nazaran daha fazla oranda düşürür,
Bu ve buna benzer daha bir çok faydaları vardır zencefilin.

Karanfil :
Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Sinirleri uyarır. Hazmı kolaylaştırır. Koku giderir. İştah açar.


Kaynak:İnternet sağlık sitelerinden ve dr.Ender Saraç'ın  doğanın şifalı eli  isimli kitabından faydalanılarak hazırlanmıştır.

1 yorum:

  1. Çok güzel paylaşım için teşekkürler. Kışa girmeye hazırlandığımız bu günlerde yukarıda belirttiğiniz şifalı bitkilerin hepsine ihtiyacımız var.

    Saygılar.

    YanıtlaSil

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur