بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

6 Ocak 2011 Perşembe

Elektromanyetik Dalgalardan Basit Önlemlerle Korunun


Elektromanyetik dalgalardan basit önlemle korunun
Günlük yaşamda kullanılan pek çok cihazın yaydığı elektromanyetik dalgaların olası zararlarından basit önlemler alarak korunulabileceği bildirildi.
Cep telefonunu kulaklıkla kullanılması, arama sırasında karşı taraf cevap verene kadar telefonun kulaktan uzak tutulması, gece yatarken kapatılması veya uzak bir yerde tutulması, kablosuz modemlerin kullanılmadığında kapalı tutulması alınabilecek bazı önlemler arasında yer alıyor.
Elektromanyetik Kirliliği Önleme, Ölçme, Araştırma ve Eğitim Derneği (TEMKODER) Başkanı Mehmet Bayramoğlu, elektromanyetik kirliliğin, kablosuz iletişim araçlarının yaydıkları elektromanyetik dalgalar olduğunu söyledi.
Her iletişim cihazının çalışma frekanslarının farklı farklı olduğunu ifade eden Bayramoğlu, "Aslında kirlilik istenmeyen bir şeydir ancak biz bunu günlük yaşamımızda kullanıyor ve hayatımızı kolaylaştırıyoruz. Onun için elektromanyetik kirlilikten tamamen soyutlanmak yerine, ne kadar daha az zararla beraber yaşamayı sağlayabilirsek o kadar elektromanyetik kirlilikten korunmuş oluruz" dedi.
-CEPTE DEĞİL ÇANTADA TAŞIYIN-
Bayramoğlu, elektromanyetik dalgalara maruz kalan hücrelerin ısısının yükseldiğini dile getirerek, şunları kaydetti:
"Isınan hücreler, fonksiyonlarında bazı değişimler göstermektedir. Bununla ilgili henüz somut bir sonuç olmamakla birlikte bazı belirtiler vardır. Herkesçe bilinmektedir ki, uzun süre cep telefonu ile konuşmalarda kulakta ve yüz kısmında ısınma ve ağrı oluşmaktadır. Bu zararlardan korunmak için basit yöntemler var. Günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelen cep telefonunu uzun süreli kullanmayacağız. Kısa süreli haber almak veya vermek maksatlı kullanmalıyız. Eğer uzun süreli kullanacaksak kablolu kulaklıkları tercih edeceğiz. Taşırken çantamızda taşıyacağız. Telefonla bir arama yaptığımızda karşı taraf cevap verinceye kadar kulağımıza tutmayacağız, ekrandan cevap verdiğini gördükten sonra kulağımıza tutacağız. Eğer mümkünse hoparlörünü açarak da uzaktan konuşabiliriz. Bu basit tedbirleri uygulamak bizi elektromanyetik dalgaların zararlarından etkilenmemizi koruyacaktır."
Normal cep telefonu (2G) ile 3G cep telefonu arasında, elektromanyetik dalga anlamında çok fazla fark olmadığını anlatan Bayramoğlu, "İnternet ve görüntülü konuşma yapıyorken az bir farklılık vardır. Ancak her zaman korunmaya ihtiyacımız olduğundan dolayı bunda da korunmaya çalışacağız. Korunma süreklilik arz eden bir şeydir. Elektromanyetik maruziyetin etkisi de süre ile doğrudan ilgilidir" diye konuştu.
-YASTIK ALTINA KOYMAYIN, ÇOCUKLARDAN UZAK TUTUN-
Bayramoğlu, cep telefonlarını uyurken çok yakında tutulması ve çalar saat gibi kullanılmasının yanlış olduğuna vurguladı.
Çoğu kişinin cep telefonlarını çalar saat gibi kullandığı nı belirten Bayramoğlu; "Bu nedenle yastıklarının altına koyuyor. Bu yanlış. Aranırım diye düşünüyorsak uzak bir yere koyacağız. Kesinlikle çocukların uyuduğu yerlere veya odalarına koymayacağız. Çalar saat olarak kullanmak için yanımızda kullanacaksak, kapalı konumda bulundurmalıyız. Kapalı konumdayken herhangi bir elektromanyetik ışıma yapmamaktadır" dedi.
-DİZÜSTÜ AMA SİZ MASADA KULLANIN-
Kablosuz yerine kablolu internet kullanımının daha faydalı olduğuna değinen Bayramoğlu, "Ancak kullanma zorunluluğu varsa modemi çocuk odalarından ve yatak odalarından uzakta bulunduracağız. Gece vakti herkes yattıktan sonra veya kullanılmayan saatlerde modemi kapalı konumda bulundurmamızda fayda var" dedi.
Bayramoğlu, dizüstü bilgisayarların dizlerde veya vücuda temas halinde kullanılmaması gerektiğini belirterek, "Mutlaka masada kullanmalıyız. Hem elektromanyetik ışımasına maruz kalmamak hem de vücudumuzun fiziksel yapısının etkilenmemesi için masada kullanmayı tercih etmeliyiz" diye konuştu.
timeturk
AA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur