بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

20 Haziran 2011 Pazartesi

PATLICAN SALATASI

Ebu Hureyre’nin (radiyallahu anhu) rivayet ettiği bir hadiste Allah’ın Rasulü şöyle buyurur:
“Ümmetimden iki sınıf var ki ben henüz onları gömüş değilim:
 Ellerinde öküz kuyruğu gibi kırbaçlar olup bununla insanlara vuranlar, diğeri de;
 Giyinik oldukları halde çıplak olan eğilerek-kırıtarak- yürüyen ve -erkekleri- kendilerine meylettiren kadınlar, sanki onların başlarında bükük deve hörgücü gibi bir şey vardır. Onlar cennete giremeyecekler ve kokusunu da işitemeyeceklerdir. Onun kokusu şöyle şöyle bir mesafeden hissedilir.”
(Müslim:2128 )
Yüce Rabbimin adıyla başlarım...
Yukarıdaki hadis-i şerif Allah-u alem bizim yaşadığımız zamana işaret ediyor,konunun ciddiyetini ve çıplaklık vehametini buradan okuyup,kendimize çeki düzen verelim,bu hadiste bahsedilen kadınlardan olmayalım,inşaAllah.
Zira mevsim itibariyle de çıplaklık ve fuhşiyat almış başını gidiyor,çocuklarımı parklara götürmeye cesaret edemiyorum :( evde televizyonda seyrettirmediğim ve seyretmediğim görüntülere canlı olarak şahit olabilirler,Allah sonumuzu hayr eylesin(amin),yetkili olanların(anne ve babalar da buna dahil) bu çirkinliklere engel olması lazım,yoksa büyük vebal altındalar,bu gidişe bir dur demek lazım,çıplaklık bir hak ve özgürlük değildir,bilâkis bizim temiz ve ahlaklı yaşamamıza yönelik büyük ve maksatlı bir saldırıdır... 
**************
Patlıcan salatası,yapımı çok kolay,az malzeme gerektiren ve çok leziz bir salata çeşidi.Hem kahvaltı sofraları için hem de yemek olarak yenilebilecek pratik bir tarif.
Daha önce yine közlenmiş patlıcanla yapılan ve yiyenlerden beğeni toplayan,aynı zamanda Elazığ mutfağından yöresel bir tarif olan patlıcan dövmesinin tarifini vermiştim.Her iki tarife de acı seviyorsanız,acı çok yakışıyor,zaten acı severler acıyı her yemeğe yakıştırıyor :)
Yaz yemekleri hem daha düşük maliyetli,hem daha pratik hem de daha lezzetli.Bizlere yaz mevsimini ihsan eden,kışta bırakmayan Rabbime hamdu senalar olsun.
MALZEMELER
2 adet tombulca kemer patlıcanı,
1 adet küçük kuru soğan,
2 adet sivri biber,
1 adet orta boy domates,
tuz,3-4 yemek kaşığı zeytinyağı,
YAPILIŞI
Patlıcanları ocak ateşinde buradaki gibi közleyin,
kabuklarını soyup küçük kareler halinde doğrayın,
soğan,domates ve biberleride küçük kareler halinde doğrayın,
tuzunu ve yağını ilave edip hepsini karıştırın, yemeklerin yanında veya kahvaltı sofralarınızda veya da tek başına bir yemek olarak yiyebilirsiniz,afiyet olsun. 

6 yorum:

 1. ELLERINE EMEGINE SAGLIK SEVGILI HATICE:))))))))))))

  YanıtlaSil
 2. çok güzel görünüyor ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 3. blogunuzun yeni izleyicisiyim en sevdiğim salatayı görünce yorum yapmadan geçemedim çok güzel ve iştah açıcı görünüyor ellerinize sağlık...fırsatınız olduğunda bende bloguma beklerim:) sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Bir pazar olmasa diğerine mutlaka kahvaltı soframızı süslüyor bu salata..Ellerine sağlık ailecek hepinize afiyetler olsun canım..

  YanıtlaSil
 5. Patlıcan salatası çok sevilir bizim evde özellikle çocuklarım patlıcanı sadece salata olarak yedikleri için mutlaka yaparım
  Salatan oldukca iştah açıcı görünüyor ellerine sağlık arkadaşım.Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. mmh.çok severim bu salatayı. Renkler iç açıcı, nefis olmuş. Elerine sağlık. Bu arada ismim Ebru. Sevgilerimi gönderiyorum..

  YanıtlaSil

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur