بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

12 Eylül 2011 Pazartesi

DİŞİNİZ Mİ AĞRIYOR?

"Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız ona çok ağır gelir. O, size çok düşkün, müminlere karşı çok şefkatlidir, merhametlidir."
(Tevbe suresi 128.ayet)
Esselamu aleykum...
Şafi ismi ile şifa veren yüce Rabbimin adıyla başlarım...
Bir çoğumuzun hayatının bir döneminde mutlaka diş ağrısı ile karşılaşmıştır.Son üç aydır,son zamanlarda çok azaldı elhamdulillah,bu ağrı ile imtihandayım.Önceleri ağrı kesici alıyordum.Ancak memlekete gidince,canım babamın Tıbbı Nebevi'de okuduğu bir çözümle elhamdulillah rahatladım.Bu yöntemi babam denemiş ve ağrısının geçmesine vesile olmuştu.Ben de denedim ve gerçekten etkili olduğunu gördüm.Bu yöntem
 bütün diş doktorlarının ağız sağlığı için tavsiye ettikleri yöntemlerden birisi olan tuzlu su ile gargara yöntemi.
Tıbb-ı nebevi'de diş ağrısına tuzlu su gargarası ile ilgili bir hadis bulamadım,ancak tuz'un açık yaraları iyileştirdiğini,zehirli haşere sokmasında ve temizlikte kullanıldığını ve övüldüğünü,Peygamberimiz(s.a.v) tarafından tavsiye edildiğini okudum.
Dişim ağrımaya başlayınca hazırladığım bol tuzlu suyu  ağzımda 1-2 dak.çalkalayıp yutmadan gargara yapıyorum,tuzlu suyu ağzımdan tahliye ettikten sonra bir kaç kere normal su ile gargara yapıyorum ve diş ağrım çok kısa bir sürede geçiyor.Bu tür durumlarda tabii ki doktora gidip gereken tedaviyi yaptırmak lazım,ancak buna imkan buluncaya kadar bu yöntem bir can simidi gibi imdadımıza yetişiyor.
Daha da önemlisi Sevgili Peygamberimiz'in(s.a.v) Rabbimiz tarafından her konuda donanımlı olarak bize gönderildiği ve bize bir Rahmet olduğu.O'na(s.a.v) binlerce salat ve selam olsun.
NOT
Küçük bir şişede( aman pet şişe olmasın ),250 ml.suya 3 tatlı kaşığı kadar kaya tuzu atıp iyice çalkalıyorum,ağrı başlayınca bir yudum alıp gargaramı yapıyorum.  

9 yorum:

 1. aaa hic duymamistim agri icin bunu yaptiklarini! ARO! kaya tuzu kullanilmasinin ozel bir sebebi var mi, yoksa normal tuz da olur mu?

  YanıtlaSil
 2. etrafımdaki insanlara hep şunu derim

  Yakında doktorlar reçetelerine ilaç yerine
  Efendimiz'in şu sünnetini uygulayın diye yazıcaklar....

  midem rahatsız
  doktorun bana tavsiyesi
  suyu ayakta içme
  birden içme
  midenin hepsini doldurma

  sadece bir örnek ;)

  YanıtlaSil
 3. Sevgili BTŞ,
  Kaya tuzu rafine edilmemiş olduğu için daha doğal,bu yüzden tercih ediyorum,keza yemeklerde de kaya tuzu kullanıyorum,
  diğer tuz ile de belki aynı sonuç alınır denemedim.

  ARO! aro ne demek?

  YanıtlaSil
 4. Hayat cemresi, ARO= Allah razı olsun :)

  yani ben böyle biliyorum en azından :D

  YanıtlaSil
 5. canım bu bilgi için teşekkur ederım dogum yaptıktan sonra diş ağrım başladı bebege zarar verırım endişesiyle diş doktoruna da gitmedım neler çektım neler karanfil,sarımsak su ,tek tuzlu suyu denemedım bır daha zor durumda kalırsam deneyecegım mutlaka

  YanıtlaSil
 6. ARO = Allah Razi Olsun demek:) cep telefonundan mesaj atarken mesajdaki harf limitini asmayalim diye kisaltmalara alismistim, simdi de fazlasiyla kullanir oldum! oysa artik limit yok, hem ben klavyede cok hizliyimdir:)

  YanıtlaSil
 7. Sevgili Reyyan teşekkür ederim,cehaletim de ortaya çıktı :)sevgiler...

  Zeymuran sayfama hoşgeldin :)inşaAllah bir daha diş ağrın olmaz da denemene gerek olmaz :) Rabbim sıhhat afiyet versin cümlemize(amin).
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 8. Sevgili BTŞ,
  bundan sonra hızını benden de esirgeme ki cehaletim ortaya çıkmasın :)
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. Geçen gün bir proğramdadinlediğim bilgiye göre ise,5-10 dak.suda beklemiş bir adet karanfil tanesi ağrıyan dişe yerleştirilip dişlerle sıkıştırılıp baskı yapılır ve bekletilirse diş ağrısına iyi geliyormuş.

  YanıtlaSil

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur