بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

8 Temmuz 2013 Pazartesi

2013 RAMAZAN HANGİ GÜN BAŞLIYOR?

Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün ve Körfez ülkeleri, Ramazana çarşamba günü başlayacak
Arabistan,Ramazan çarşamba günü başlıyor açıklamasını yaptı.
Dünya’da tek hilali gözetleme rasathaneleri bulunan Suudi Arabistan bugün akşam Hilalin gözetlendiğini ama görülmediğini duyurdu.
Böylelikle Suudi Arabistan, Ramazanın ilk gününün çarşamba günü olduğunu açıkladı.
Takvim hesabıyla Ramazanı karşılayan Türkiye ise, Ramazana yarın (Salı) başlayacak, böylelikle Türkiye yine bu yıl Müslüman ülkelerle beraber Ramazanı karşılamayacak.
Suudi Arabistan yapılan açıklamada yarın Şaban ayının 30. günü olduğu, Ramazan ayının Çarşamba günü başlayacağı bildirildi.
Kraliyet Divanı’nın açıklamasında, Suudi Arabistan’ın değişik bölgelerinde hilalin gözlendiği fakat görülemediği ifade edildi. Suudi Arabistan dışında Mısır, Ürdün ve bazı Körfez ülkelerinde de Ramazan’ın Çarşamba günü başlayacağı duyurulmuştu.
http://www.islahhaber.net
Önemli Not:Konu ile ilgili  KUR'AN TAL£B£Sİ kardeşimizin sitesinde yayınladığı önemli videoyu da mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyorum.

8 yorum:

 1. ramazan ı şerifin mübarek olsun hayat cemresi sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. SELAMUN ALEYKUM... hAYIRLI RAMAZANLAR TUM ISLAM ALEMI. InsaALLAH bU hayırlı ayı ALLAH ıcın en guzel sekılde gecırırız. selamun aleykum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. We aleykumselam Fatmacım,ben de bu güzel duana gönülden amin diyorum,
   senin,Şule ve Fatma Başaran kardeşlerimin ve sizlerin şahsında bütün kardeşlerimin Ramazanlarını da tebrik ediyor,hayırlara vesile olmasını Rabbimden diliyorum,
   kalbi sevgilerimle...

   Sil
 3. Hatice Ablacığım hayırlı ramazanlar inşaAllah...Sizinle beraber ikinci ramazanım hamdolsun...Ve sizinle tanışmamıza geçtiğimiz ramazan ayı vesile olmuşdu :)
  Bugün bir yarımız ramazan diğer yarımız ramazan değildi :)
  Evdeki büyükler oruçlu eşim ve ben değildik. Bir yandan iftar telaşı var ama bir yandan da yoktu.Ne kadar da trajikomik bir durum...
  Müslüman ailelerin nasılda düzenini bozuyorlar.Halbuki ne olurdu diğer müslüman ülkelere uysak Türkiye olarak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hilali gözetleme yerine kullanılan takvim hesabını,sünneti gözardı ettiği,ettirdiği için sevmiyorum,ama senin tanışmamızla ilgili hesabını sevdim :)tanıştıran,buluşturan Rabbimize hamdu senalar olsun,
   büyükleri bir nebze anlıyorum,onlara anlatamıyorsun,ya bilinçli(!)gençlere ne demeli?elhamdulillah kendi adıma vicdanım rahat,herkes de neye nasıl inanıyorsa öyle yapıyor,kimseye bir şey denilmiyor,zira herkes alim(!)

   bu konuda da sizinle bir olmak çok güzel,Ramazanımız hayırlara,bütün islam aleminin yeniden tek vücut olmasına,ayrılıkların kalkmasına,kardeşliğimizin yeniden en sağlam temellerle tesisine,mazlum müslümanların kurtuluşuna,mücahid kardeşlerimizin hayırlı zaferler kazanmalarına vesile olsun(amin),
   kalbi dua ve muhabbetlerimle hayırlı Ramazanlar...

   Sil
 4. Esselamu Aleykum...

  Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki, bir kez daha içinde bin geceden daha hayırlı olan geceyi barındıran, Kur'an'ın indiği Ramazan'a kavuşturdu bizleri. Rabbim, bu Ramazan bizlere de (yaşantımıza da) Kur'an'ın inmesini nasip etsin. Oruçlarımızı ve diğer bütün ibadetlerimizi kabul eylesin... Sonuna hayırlısıyla ulaşmayı ve gerçekten bayramı hak edecek şekilde kurtuluşa erenlerden olabilmeyi nasip etsin... (Âmin)

  Selam, Dua ve Muhabbet ile Hayırlı ve Bereketli Ramazanlar İnşeAllah...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. We aleykumselam canım kardeşim benim,
   bu içten duaya ben de gönülden amin diyorum,
   kalbi muhabbetlerimle,
   O'na(c.c)emanetsin.

   Sil

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur