بسم الله الرحمن الرحيم

بسم الله الرحمن الرحيم
(İnsanları) Allah'a çağıran,iyi ve faydalı iş yapan ve "Ben müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim vardır?
Fussilet suresi 33.ayet

Kutlu Doğum Programları ile Yerleştirilmeye Çalışılan Soft Peygamber Algısına Reddiye

Henüz 29 Yaşında Hakka Yürüyen bir Şehid'in Dilinden Muhteşem Bir Sohbet

19 Nisan 2012 Perşembe

EKMEK YEDİĞİMİZ İÇİN AMERİKA'LILARDAN DAHA ZAYIFMIŞIZ

"Yenmesi tavsiye edilmeyen, diyetin baş düşmanı olarak gösterilen 'ekmek' suçsuz çıktı...
Diyet yapanların da yapmayanların da mutlaka ekmek yemesi gerektiğini ifade eden ABD'li Prof. Julie Miller Jones, karbonhidratın kilo almayla ilişkisi bulunmadığını dile getirdi.
Yenmesi tavsiye edilmeyen üç beyazdan biri olan, diyetlerin baş düşmanı un ve ekmek, suçsuz çıktı. St. Catherine Üniversitesi, Gıda Bilimleri ve Beslenme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Julie Miller Jones, ekmek yemeden sağlıklı olmanın ve kilo vermenin mümkün olmadığını söyledi.
'TÜRKLER EKMEK YEDİĞİ İÇİN ZAYIF'
Antalya'daki 'Buğday, Un ve Ekmek Kongresi'nde soruları yanıtlayan Jones, yağsız olması nedeniyle ekmeğin, karbonhidratın alınabileceği en zararsız ürün olduğunu ifade etti. Jones, "Bir araştırmayla, vücut ağırlığının boy uzunluğunun karesine bölünmesi ile elde edilen vücut kitle endeskleri (VKİ) incelenmiş.
 Kadınlarda günde 1 dilim ekmek yiyenin VKİ'si 26.9, günde 5 dilim ekmek yiyenlerin ise 27.1 çıkmış; arada çok az fark var. Erkeklerde ise 1 dilim yiyenle 5 dilim yiyenlerin arasında hiçbir fark yok" diye konuştu. Türkiye'de kişi başı yıllık ekmek tüketiminin 150 kilo, ABD'de ise bunun yarısı kadar olduğunu belirten Jones, Türklerin bu yüzden daha zayıf olduğunu iddia etti. ABD'de kadın ve erkeklerin üçte ikisinin obez olduğunun altını çizen Jones, beynin çalışması için de karbonhidrata ihtiyaç olduğunu söyledi.
'KARBONHİDRATSIZ DİYET KASI ERİTİR'
Ekmek yemeden yapılan diyetlerin yağ değil, kas ve su kaybına neden olduğunu ifade eden Jones, "Kaslar vücuttaki yağları yakmaya yarar. Bu nedenle sadece proteinle ya da sebzeyle diyet yapanlar, gelecekte verdikleri kilonun daha fazlasını geri alır; çünkü vücutlarında yağları yakacak kasları kalmaz" dedi. Norveç'te 122 obez kadınla yapılan bir araştırmayla ilgili bilgi veren Jones, iki grubu ayrılan ve bir gruba ekmekli, diğerine ekmeksiz diyet yaptırılan kadınlardan, ekmek yiyenlerin daha fazla kilo verdiğini anlattı.
Tam tahıllı ekmekleri yiyerek sağlığın korunabileceğini anlatan Jones, şöyle devam etti: "En iyi sonuç için tam tahıllı ekmeklerin rafine unla yapılanlarla kombine edilmesi lazım. Yapılan araştırmalara göre, günde 6 dilim tam tahıllı ekmek yiyenlerde tansiyon yüzde 20, bağırsak kanseri yüzde 40 azalmış. Her türlü sebeplere bağlı ölümlere bakıldığında günde 1 dilim ekmek yediğinizde ölüm oranı yüzde 20 azalıyor. Daha ne söyleyebilirim ki..."
Time turk-Türkler ekmek yediği için zayıf
****************
Son olarak "Türkiye’de ekmeklere “SAĞLIĞA ZARARLIDIR” ibaresi yazılmalı!"
başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum...
Bir sonraki yazı da ekmeği evde yapmanın ne kadar kolay olduğundan bahsedeceğim ve püf noktalarını sizlerle paylaşacağım inşaAllah.

2 yorum:

 1. SELAMÜN ALEYKÜM ABLACIM...DOĞRU BİLDİĞİMİZ YANLIŞLARDAN BİRİ DAHA DEMEK Kİ...SENDEN ÖZENİP BENDE KÖYDEKİ GÖRÜMCEMDEN TAM TAHILLI BUĞDAY İSTEYECEKTİM.LAKİN BU SENE DOĞUYA TAYİNCİYİZ.BELKİ SICAKTA GÜVELENİR DİYE VAZGEÇTİM..SONBAHARDA YOLUM MEMLEKETE DÜŞERSE ALIRIM İNŞAALLAH.BEN YAZIYI OKUYUNCA AMERİKALI PROF.GÖRÜNCE İNANASIM GELMEDİ.NE BİLEYİM ONLAR NE DERSE BİR SİNSİLİK OLACAKMIŞ GİBİ GELİYOR.BELKİ DE BEN YANILIYORUM..(HAFTA SONU YATILI MİSAFİRİM VARDI YORUMUM GECİKTİ..HER ZAMAN TAKİBİNDEYİM ALLAH İZİN VERDİKÇE.)SELAMETLE.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ...ve aleykumselam canım benim,
   bende unu güvelenmemesi için dışarıda soğukta muhafaza ettim,içeri alınca da buzdolabında beklettim.

   dediğin doğru onların her söylediğine itimad etmemek lazım ama bu bana mantıklı geldi,

   şimdilerde demiyorlar mı ninelerinizin dedelerinizin beslendiği gibi beslenin diye,
   onlar ekmekten kısmıyormuş,yedikleri ayrıştırılmamış doğal unmuş,hiç bir katkı maddeli hormonlu gıda yemiyorlarmış,her şey doğalmış,onlarda bizlerdeki gibi fazla kilo da pek yokmuş,tabii bizdeki gibi hareketsiz bir hayatları da yokmuş.

   yorumun gelmediğinde gözüm seni arıyor :)ama yorumun olmadığından değil de halin nasıl,sıhhatin yerinde mi diye düşünüp meraklanıyorum,

   her daim hayırlı haberlerini alabilmek temennisiyle en Emin'e emanetsin canım kardeşim...

   Sil

HERKES YORUM YAPABİLİR,
siteniz veya bloğunuz yoksa ,profil seçin bölümünden Adı/URL yazan kısma tıklayın ,Ad yazan kısma adınızı ve soyadınızı yazın,
(yorumlarınızda iki isim kullanmanız,aynı isimle yazan diğer kardeşlerimizle karıştırılmamanız için önemli)
URL kısmını doldurmasanız da olur,yorumunuzu yazıp,

" YAYINLA "

yazısına tıkladığınızda yorumunuz gelir,ilginize çok teşekkür ederim.

KUR'AN IŞIĞINDA ÖLÜM, KIYAMET, AHİRET.....Mutlaka dinleyin...

BU SİTEDE YER ALAN KONULAR

Translate

Blog Archive

Bu gadget'ta bir hata oluştu

yasal uyarı

Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Search Tool HAYATCEMRESİ Adlı sitede yayınlanan tüm içerik hayatcemresi2.blogspot.com'a aittir.Hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz.
 
Copyright © HAYATCEMRESİ - Blogger Theme by BloggerThemes & freecsstemplates - Sponsored by Internet Entrepreneur